149

Zaliczki na podatek dochodowy nieprzekraczające 1.000 zł nie muszą być wpłacane na bieżąco

Pytanie: Zaliczka na podatek dochodowy nie musi być wpłacana na bieżąco, jeśli nie osiągnie 1.000 zł. Czy w przypadku kwoty niższej mogę wpłacić jej część, czy wygląda to tak, że albo wpłacam całość, albo nic? Za poprzedni miesiąc miałem do zapłaty 500 zł, czego nie wpłaciłem. W tym miesiącu wychodzi mi, że będę miał do zapłaty 600 złotych. Czy jeśli np. do 15. wpłacę zaległe 500 złotych, to nie będę musiał jeszcze płacić tych 600, czy tak jest jedynie w przypadku opłaty 500 zł w terminie?

Wybór opodatkowania liniowym PIT będzie możliwy również w trakcie roku

Przedsiębiorcy, którzy do opodatkowania swoich dochodów zechcą wybrać liniowy PIT, już od 2019 roku będą mogli to zrobić na bardziej korzystnych zasadach. Poznaj szczegóły.

Stosowanie procedury opodatkowania marży ograniczone w czasie

Pytanie: Czy sprzedaż 20-letniej maszyny będącej w użytkowaniu w tym okresie przez czynnego podatnika VAT, zakupionej przed zarejestrowaniem na VAT, może być udokumentowana fakturą VAT marża?

I Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych

monety na notowaniach

Pierwszy takie spotkanie branży rachunkowej!

Targi Kielce, EPSA BPO SA oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zapraszają na Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych! Pierwsze w Polsce unikatowe wydarzenie to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i usług, na którym obecni będą wszyscy liczący się gracze branży finansowej oraz rachunkowej.